j_grid.aspx – kolumna typu HyperLink jak button

kolumna-hyperlink-button

Kolumny wyświetlane za pomocą widoku tabeli mogą zawierać różne rodzaje (typy) kolumn. Jednym ze sposobów wyświetlania danych jest kolumna typu HyperLink.

Kolumna wyświetla link do wskazanej strony. Prezentacja danych jest za pomocą tekstu z podkreśleniem jak na zwykłych tradycyjnych stronach www.

Program StudioSystem pozwala jednak doprecyzować konfigurację tak aby w tabeli były wyświetlane dane w formie przycisków (button) po kliknięciu na który użytkownik zostanie przekierowany na dowolną inną stronę internetową.

Czytaj dalej j_grid.aspx – kolumna typu HyperLink jak button

div_grid.aspx

x_grid filtr wg dat

Transakcja korzystająca z tych samych ustawień co x_grid.aspx tworzy na podstawie zapytania i konfiguracji tabeli bardzo prosty widok tabeli zbudowanej ze znaczników DIV. Można ją wykorzystać do wyświetlania dowolnych zapytań, jednak należy pamiętać o ograniczeniach związanych z prostotą tej transakcji np, brak możliwości częściowego pobierania danych, czyli całość wyniku zapytania jest umieszczana w tabeli. Transakcja więc doskonale nadaje się do wyświetlania krótkich tabel i prezentowania np. szybkich raportów.

Czytaj dalej div_grid.aspx

g_grid.aspx

program CRM

Transakcja przeznaczona do szybkiego wyszukiwania informacji w bazie danych, wyświetlania zaprojektowanej listy wyników. Ponadto dla każdego rekordu możemy wyświetlić listę przycisków (poleceń) uruchamiających dowolną transakcję.

 

Czytaj dalej g_grid.aspx