logo-softwarestudio-2020-600

Przychody wewnętrzne – jqs_dpmag_pw.js

Program magazynowy i ewidencja przyjęć za pomocą dokumentów to niezbędne narzędzia w każdym biznesie. Wraz z rosnącą zależnością od technologii i rozwiązań cyfrowych narzędzia te mogą pomóc usprawnić cały proces kontroli zapasów i zarządzania nimi. Dysponując niezawodnym systemem śledzenia i dokumentowania ruchu towarów, firmy mogą poprawić dokładność inwentaryzacji i obniżyć koszty.

Program magazynowy umożliwia firmom monitorowanie i zarządzanie przepływem towarów w magazynie. Obejmuje to śledzenie ruchu przedmiotów, ich ilości i lokalizacji każdego elementu. Program umożliwia również firmom śledzenie poziomów zapasów, a także przemieszczanie towarów między magazynami i innymi obiektami. Korzystając z programu magazynowego, firmy mogą lepiej zarządzać zapasami oraz oszczędzać czas i pieniądze.

Zapisy paragonów przy użyciu dokumentów mogą również pomóc w poprawie dokładności inwentaryzacji firmy. Dysponując dokładnym rejestrem każdego zakupu i sprzedaży, firmy mogą śledzić dokładną liczbę artykułów w magazynie i zapobiegać brakom lub nadmiernym zapasom. Korzystając z dokumentów, firmy mogą również łatwo śledzić przepływ towarów i upewnić się, że ich klienci otrzymują właściwy produkt.

Program magazynowy i ewidencja przyjęć za pomocą dokumentów może również pomóc w usprawnieniu obsługi klienta. Firmy mogą wykorzystywać dane otrzymane z programu do śledzenia zamówień i zapewniania lepszej obsługi klienta. Dzięki dokładnym zapisom firmy mogą szybko identyfikować problemy i je rozwiązywać. Co więcej, mogą również śledzić postępy realizacji zamówień i upewnić się, że są one realizowane terminowo.

Ogólnie rzecz biorąc, program magazynowy i ewidencja przyjęć za pomocą dokumentów może pomóc firmom poprawić dokładność inwentaryzacji i zapewnić lepszą obsługę klienta. Dysponując niezawodnym systemem śledzenia ruchu towarów oraz dokładnego dokumentowania zakupów i sprzedaży, firmy mogą usprawnić cały proces zarządzania zapasami oraz zaoszczędzić czas i pieniądze.

Skrypt wykorzystywany programie WMS umożliwiający użytkownikowi na dopisanie dokumentu przyjęcia wewnętrznego PW oraz przyjęcia bezpośredniego PZB w zależności od użytych parametrów.

Opis działania

Transakcja uruchamia formularz składający się z trzech sekcji:

  1. Przyjęcie do magazynu
  2. Pozycje
  3. Podsumowanie

W pierwszej sekcji określane są dane nagłówkowe identyfikujące dokument. Wypełnienie wymaganych informacji i kliknięcie Dalej pozwala na przejście do kolejnych sekcji.

Sekcja Przyjęcie do magazynu – dokument PW
Sekcja Przyjęcie do magazynu – dokument PZB

Sekcja Pozycje umożliwia dodawanie poszczególnych pozycji dokumentu. Po uzupełnieniu kontrolek opisujących przyjmowany towar należy wybrać przycisk Dodaj, który zatwierdzi dodanie rekordu, zapisze go w tabeli poniżej i umożliwi dodanie kolejnego.
W celu usunięcia dodanej już pozycji należy wybrać czerwony znak X i zatwierdzić działanie.

Sekcja Pozycje – dokument PZ / PZB

Ostatnia sekcja zawiera dane liczbowe odnoszące się m.in. do zsumowanej liczby przyjmowanych palet czy ilości sztuk. Informacje te wyliczane są automatycznie.
Możliwe jest też zapisanie uwag dotyczących całego wprowadzanego dokumentu.

Sekcja Podsumowanie – dokument PZ / PZB

Po uzupełnieniu pól i dodaniu pozycji do przyjęcia można użyć jednego z trzech przycisków:

  1. Zapisz – umożliwia zatwierdzenie dokumentu.
  2. Bufor – zapisanie szkicu dokumentu , który może być modyfikowany i zapisany w późniejszym czasie.
  3. Usuń – anuluje zapis.

Tworząc dokument PW lub PZB możliwe jest bezpośrednie załącznie do dokumentu notatek, plików, załączników, zdjęć oraz usług magazynowych wybierając, któryś z dostępnych przycisków umieszczonych po lewej stronie (pod przyciskami Zapisz, Bufor, Usuń).

Wypełniony dokument PZB do zapisu

Uruchomienie

Aby formularz był widoczny w programie pierwszym krokiem jest dodanie skryptu do skorowidza JQS, gdzie należy podać kod oraz w kontrolce Uwagi parametry script (ścieżka, gdzie znajduje się skrypt) oraz scriptonload (funkcja, która ma zostać uruchomiona po włączeniu formularza).

Kolejnym krokiem jest wywołanie transakcji. Transakcja wywoływana jest z poziomu SUBMENU lub TOOLBARMENU z pięcioma parametrami:

  • kod – gdzie podawany jest kod transakcji ze skorowidza,
  • typdok – oznaczenie typdok dokumentu (dla dokumentu przyjęcia wewnętrznego będzie to PW, dla przyjęcia zewnętrznego bezpośredniego – PZB),
  • prx – prx dokumentu (dla dokumentu przyjęcia wewnętrznego będzie to PW, dla przyjęcia zewnętrznego bezpośredniego – PZB),
  • return – pozwala na wskazanie jaka transakcja ma być uruchomiona po zapisaniu zamian lub kliknięciu w przycisk ANULUJ,
  • refno – identyfikator obiektu.

Przykład wywołania transakcji z parametrami (dokument PW):
.../role_sys/jqs.aspx?kod=WMS_DPMAG_PW&typdok=PW&prx=PW&return=none&refno=

Poprawnie skonfigurowana transakcja pozwoli zapisać dokumenty do tabeli dpmag.

AS2JS