Awizacje – Wizualizacja

Wizualizacja zajętości miejsc parkingowych pomaga menedżerom zidentyfikować dostępne miejsca parkingowe w ich magazynie i określić najlepszy sposób ich przydzielenia. W tym artykule omówimy znaczenie tych dwóch funkcji i sposób, w jaki mogą one pomóc w usprawnieniu operacji magazynowych.

Awizacje transportów magazynowych oraz wizualizacja zajętości miejsc parkingowych to dwa ważne elementy zarządzania magazynem, które umożliwiają sprawne funkcjonowanie magazynu. Powiadomienia o transporcie w magazynie umożliwiają menedżerom otrzymywanie informacji o statusie działań transportowych w ich magazynie, w tym o czasie przybycia i wyjazdu, rodzajach ładunku i innych szczegółach.

Powiadomienia o transporcie magazynowym są niezbędne dla kierowników magazynów, aby byli na bieżąco informowani o statusie działań transportowych ich magazynu. Powiadomienia te mogą obejmować godziny przyjazdu i wyjazdu, rodzaje frachtu i inne szczegóły. Mając te informacje łatwo dostępne, menedżerowie mogą szybko podejmować decyzje dotyczące alokacji zasobów i zarządzania przesyłkami przychodzącymi i wychodzącymi. Może to pomóc zmniejszyć opóźnienia i poprawić wydajność.

Wizualizacja zajętości miejsc parkingowych to kolejne ważne narzędzie, które pomaga kierownikom magazynów identyfikować dostępne miejsca parkingowe w ich magazynie. Dzięki wizualizacji zajętości miejsc parkingowych menedżerowie mogą lepiej alokować zasoby i określać, które obszary magazynu będą wymagały dodatkowych miejsc. Pomaga to zapewnić, że magazyn jest dobrze wyposażony, aby pomieścić napływ klientów i ich pojazdów.

Ogólnie rzecz biorąc, powiadomienia o transporcie magazynowym i wizualizacja zajętości miejsc parkingowych są niezbędnymi narzędziami dla kierowników magazynów do podejmowania świadomych decyzji dotyczących ich operacji magazynowych. Będąc na bieżąco informowanym o statusie działań transportowych w magazynie i wizualizując zajętość miejsc parkingowych, menedżerowie mogą lepiej alokować zasoby i poprawiać efektywność swoich działań.

W naszym programie awizacyjnym mamy możliwość wyświetlania wizualizacji parkingu w postaci elementów naniesionych na grafikę – obrazek z rzutem obiektu klienta.

Wizualizacja – Wyświetlanie

Wizualizację można wyświetlić z poziomu lewego menu. Znajduję się w grupie Yard Management i pozycja o nazwie „Wizualizacja”, po wybraniu wyświetli się wizualizacja naszego obiektu, z naniesionymi miejscami parkingowymi i rampami (dokami).

Dodawanie miejsc parkingowych

Wybierając pozycję menu Miejsca parkingowe, zostanie wyświetlone zestawienie z aktualnymi miejscami parkingowymi. Możemy dodać nowe lub edytować istniejące.

Mamy w tym widoku dostępne dwa polecenia:

Nowy – możliwość dodawania nowych obiektów – po rozwinięciu pojawiają się 4 typy obiektów:

  • Miejsca parkingowe – możliwość dodania nowego obiektu, które będzie traktowane jako miejsce parkingowe
  • Koło – możliwość dodania obiektu w kształcie koła
  • Obrazek – tu dodajemy tło dla obiektu, czyli rzut na nasz magazyn i parking
  • Linia – dodajemy prostą linie od punktu A do punktu B

Edycja – pozwala na edycje zaznaczonego obiektu.

Formularz dopisania obiektu – miejsca parkingowego

Formularz dla 4 obiektów jest zbliżony składa się z kontrolek:

  • Magazyn – lista rozwijana pozwalająca na wybranie magazynu do którego przypisujemy obiekt;
  • Kod – nadajemy własny kod dla obiektu;
  • Typ obiektu – Z listy wybieramy typ obiektu:
    • Dok,
    • Miejsce parkingowe,
    • Inny typ obiektu;
  • Opis – wyświetlana informacja;
  • Uwagi – komentarz do danego miejsca parkingowego;
  • Kolejność – Kolejność wyświetlanego obiektu w zestawieniu;
  • Aktywne – pole oznacza czy dany obiekt jest włączony;
  • Rotacja – pochylenie obiektu o wskazany kąt
  • X, Y – współrzędne, gdzie zostanie umieszony obiekt. Współrzędne odczytujemy z pliku zdjęcia i podajemy wymiar w pikselach. Współrzędne w pikselach możemy odczytać w podstawowym programie Paint. Wystarczy w zakładce widok włączyć linijkę, bądź wskazać miejsce kursorem, a współrzędne punktu pokażą się w lewym dolnym rogu. (Przykład zdjęcie 3 poniżej);
  • Szerokość, Wysokość – wymiary dodawanego obiektu – podajemy w pikselach
  • Atrybuty – dodatkowe atrybuty, przy pomocy, których możemy zmienić wygląd wyświetlanego obiektu, np. kolor, obramowanie. Atrybuty są dostępne pod adresem: https://developer.mozilla.org/en-US/docs/Web/SVG/Element
  • Checkbox – pozwala na zdefiniowanie jakiego typu dostawców/towar obsługuje dana rampa

Nowy – Miejsca parkingowe

Aby dodać nowe miejsce parkingowe, należy wypełnić formularz.

Nowy – Koło

Pozwala na dodanie obiektu w kształcie koła. X,Y definiują punkt środkowy koła. Natomiast Szerokość – średnica.

Nowy – Obrazek

Pozwala na dodanie tła – rzutu na nasz obiekt – magazyn i parking. W przykładzie prawidłowa konfiguracja. W atrybutach wskazujemy miejsce, gdzie znajduje się nasze zdjęcie, np.:

href="/App_Pictures/AdobeStock_361124605.jpeg"

Uwaga! Przy kopiowaniu linku mogą zostać, źle skopiowane znak cudzysłowie. Może to powodować niewyświetlanie obrazka podczas wizualizacji.

Parkowanie

Po wybraniu pozycji menu Parkowanie wyświetli się zestawienie z informacjami o miejscach zajętych miejscach parkingowych i znajdujących się na nich pojazdach i/lub naczepach oraz o powiązanych awizacjach.

Dyspozycja

W tym zestawieniu dostępne jest polecenie Dyspozycja, które pozwala na wydanie polecenia przemieszczenia transportu na inny obiekt.

knkon_insert

Plik knkon_insert.js wprowadza dynamiczne ulepszenia w formularzu kartotek kontrahentów. Umożliwia personalizację poprzez wybór koloru, automatycznie…

maw_events_cyk_2

Skrypt maw_events_cyk_2.js służy do obsługi formularza awizacji cyklicznych w systemie magazynowym. Głównym zadaniem jest umożliwienie…

maw_events_del

Moduł służy do bezpiecznego anulowania istniejących awizacji z obowiązkowym podaniem przyczyny. Dynamiczne renderowanie formularza opiera…

maw_events_dyspozycja

Skrypt maw_events_dyspozycja implementuje kompleksowy system zarządzania dyspozycjami transportowymi z integracją powiadomień SMS. Dynamiczne generowanie formularza…

maw_events_ins

Skrypt maw_events_ins.js wspiera proces awizacji, wykorzystując dynamiczne mechanizmy do przetwarzania danych wejściowych oraz generowania interfejsu….

maw_events_ins_ktr

Plik maw_events_ins_ktr.js odpowiada za zarządzanie interfejsem użytkownika oraz logiką aplikacyjną związaną z systemem awizacji w…

Czytaj więcej:

  • Konfiguracja pod formularz dopisania awizacji

    W dzisiejszym konkurencyjnym krajobrazie powiadomienia o transporcie magazynowym stają się coraz ważniejsze. Umożliwiają firmom skuteczniejsze śledzenie zapasów i zarządzanie nimi, zapewniając jednocześnie cenny wgląd w obsługę klienta i wydajność operacyjną. Powiadomienia o transporcie do magazynu służą do ostrzegania personelu o wysyłaniu lub odbiorze towarów. Powiadomienie to może być zwykłą wiadomością tekstową, e-mailem, a nawet automatyczną wiadomością

    StudioSystem

  • maw_events_dyspozycja

    Plik maw_events_dyspozycja.js obsługuje przydzielanie miejsc oraz zarządzanie dyspozycjami w procesie awizacji. Umożliwia dynamiczną konfigurację transportu, automatyczne wysyłanie powiadomień SMS oraz zapis do bazy danych, co poprawia organizację ruchu transportowego.

    Transakcje YMS

  • wizualizacja.aspx

    Transakcja wizualizacja.aspx wykorzystywana jest w roli Magazyn WMS.net i umożliwia przedstawienie w sposób graficzny zajętości magazynu.

    Transakcje WMS

  • wizualizacja23

    Skrypt wizualizacja23.js w systemie Studio WMS.net pełni istotną rolę w prezentacji i analizie stanów magazynowych. Jego zadaniem jest generowanie interaktywnej wizualizacji, która umożliwia użytkownikom szybki i intuicyjny podgląd układu regałów magazynowych oraz bieżącej zajętości poszczególnych miejsc składowania.

    Transakcje WMS

  • yard_view

    Pliki yard_view.js i yard_view.css umożliwiają dynamiczną wizualizację zajętości miejsc parkingowych i doków magazynowych. Dzięki interaktywnej prezentacji użytkownicy mogą w łatwy sposób monitorować stan magazynu oraz lokalizację pojazdów. System oparty na SVG zapewnia wysoką responsywność i czytelność interfejsu.

    Transakcje YMS