Rewizja

Transakcja j_insert_update może dzięki ustawieniom skorowidza RVZN wykonywać automatycznie zapis zmian na formularzu w bazie w postaci historii zmian, któe można przeglądać na zasadzie rewizji.

Czytaj dalej Rewizja

j_grid.aspx – dopisanie, edycja widoku

J_grid.aspx to uniwersalna transakcja do wyświetlania danych w postaci zestawień (tabel) ustawiana za pomocą modułu KONFIGURACJA. Pozwala nie tylko wyświetlać dowolne zapytania w postaci tabel z uwzględnieniem przedziałów czasowych, ale także w powiązaniu z listą przycisków wyświetla pasek ToolBar-a do uruchamiania powiązanych transakcji. J_grid.aspx to jedna z podstawowych transakcji platformy StudioSystem. Czytaj dalej j_grid.aspx – dopisanie, edycja widoku

translator.aspx

translator

Transakcja translator.aspx pozwala na dokonywanie zamiany dowolnych fraz na inne frazy. Zastosowanie do poprawiania tekstów, standardowych błędów i pomyłek. Transakcja działa w oparciu o definicje skorowidza o kodzie prx=LANG za pomocą którego definiujemy metodę działania translatora oraz tabeli _language, w której zapisujemy frazy do przetłumaczenia.

Uwaga: standardowo tabela _language zawiera tłumaczenia na języki obce, dlatego definiując unikalny kod należy pomijać kody języków np. PL-pl

Czytaj dalej translator.aspx

export_csv.aspx

export_csv_konfiguracja

Systemy działające w ramach StudioSystem można integrować z innymi systemami poprzez przekazywanie danych za pomocą plików z danymi. Jedną z wielu dostępnych opcji jest zapis danych do pliku tekstowego. Uniwersalna transakcja pozwalająca na eksportowanie dowolnych danych z bazy do pliku tekstowego typu CSV, TXT. Całość konfiguracji opiera się definicje skorowidza kod CSV.

Czytaj dalej export_csv.aspx