Wprowadzając dane na formularzu użytkownik ma zwykle ustawiony opis wyświetlany po lewej stronie kontrolki (caption), czyli podpowiedź co należy w danym miejscu wpisać, wybrać itp.

Krótki opis może być niewystarczający. Z pomocą przychodzą wskazówki wyświetlane po najechaniu myszką na ikonkę znaku zapytania przy danym polu.

Konfiguracja

Aby na formularzu zbudowała się ikona znaku zapytania, na która, po najechaniu użytkownikowi ukaże się dymek z podpowiedzią wystarczy w konfiguratorze konkretnej kontrolki formularza j_insert_update na zakładce Inne wypełnić pole Podpowiedź – Opis. W przypadku, gdy pole to pozostaje puste podpowiedzi nie są budowane system yms.

znak

Opcjonalnie można zdefiniować ikonkę za pomocą pola Podpowiedź – Ikona. W przypadku, gdy pole to pozostaje puste domyślnie wykorzystywana jest ikona /images_v/16×16/symbol_questionmark.png   

konfigurajca

Działanie

dzialanie

Po najechaniu myszką na ikonkę pokazany zostanie zdefiniowany wcześniej opis.
Jeżeli opis zaczyna się od http lub www, wtedy kursor zmieniany jest na „łapkę” i po kliknięciu w ikonkę otwierana jest zdefiniowana strona internetowa na nowej karcie.