Zarządzanie TAGami

W ramach platformy StudioSystem możemy dowolne zapisy w bazie (obiektów np. kartotek, dokumentów) oznaczać za pomocą tzw tagów. Tag to dowolnie przypisane hasło. Oznaczanie takimi tagami zapisów pozwala później przeszukiwać bazę danych i raportować dowolnie dane poprzez grupowanie i filtrowanie.

System zarządzania magazynem

Uruchomienie

Transakcję uruchamiamy z parametrem kod wskazującym na pozycje ze skorowidza TAG oraz refno i podajemy identyfikator obiektu z jakim będą tagi powiązane, np.

j_tags

role_sys/j_tags.aspx?kod=KNKON&refno=

czyli skorowidz TAG posiada pozycję oznaczoną kodem KNKON

Dodawanie tagów

W celu dodania tagu należy w okienku po prawej stronie wpisać frazę jaką chcemy dodać.
System zarządzania magazynem wyświetli listę wcześniej zapisanych tagów do wyboru. Użytkownik programu może wybrać już istniejący tag albo wpisać zupełnie nowy. Przykładowo wpisujemy frazę dan

j_tags_danych

Wyświetlona zostanie lista zawierający fragment wpisanej frazy. Można wybrać istniejącą już frazę lub wpisać własny tag i go dodać.

Dodawanie wielu tagów za jednym razem

W polu dodawania tagów możemy poszczególne tagi rozdzielić znakiem przecinka, wówczas program doda wszystkie tagi.

Usuwanie

Lista tagów wyświetla wszystkie przypisane tagi, jednak pozycje dopisane przez użytkownika mają dodatkowo wyświetlony w kolorze czerwonym kwadrat z symbolem X, klikając w ten symbol możemy usunąć pozycje.

UWAGA: użytkownik ma prawo usuwać wyłącznie tagi przypisane przez siebie. Tagi dodane przez innych użytkowników nie mogą być usuwane. Informacja o tym KTO (login) dodał dany tag do bazy wyświetlana jest po najechaniu myszką na dany TAG.

Parametry opcjonalne

Uruchamiając transakcję możemy za pomocą opcjonalnych parametrów sterować jej zachowaniem.

Rozwiązania techniczne

Tagi zapisywane są w bazie danych w tabeli dptag w raz z informacją KTO, Kiedy wprowadził dany tag. Ponadto program zapisuje informacje ułatwiające raportowanie i analizowanie danych za pomocą:

  • connectionstring – nazwa połączenia z bazą danych do której następuje relacja tagu. Domyślnie jest to softwarestudioConnectionString, opcjonalnie customConnectionString
  • TABELA – nazwa tabeli bazy SQL do której przypisany jest dany TAG
  • REFNO – identyfikator powiązania z konkretnym obiektem danej tabeli.
  • TARGETURL – nazwa transakcji jaką należy uruchomić, aby wyświetlić szczegóły transakcji powiązanej z danym tagiem, np. /role_sys/j_insert_update.aspx

Konfiguracja zapisu tych parametrów wynika ze skorowidza TAG, którego pozycja wynika z parametru kod jaki podajemy przy uruchamianiu transakcji.

Skorowidz TAG

Skorowidz TAG

j_tags_skorowidz_tag

Definiujemy następujące pola:

  • KOD – wartość zostanie zapisana w tabeli dptag.PRX
  • NAZWA TABELI – wartość zostanie zapisana w tabeli dptag.TABELA
  • TRANSAKCJA DO URUCHOMIENIA – wartość zostanie zapisana w tabeli dptag.TARGETURL
  • BAZA DANYCH – wartość zostanie zapisana w tabeli dptag.CONNECTIONSTRING