logo-softwarestudio-2020-600

Anulowanie awizacji – maw_events_del.js

Jedną z najbardziej przydatnych funkcji platformy StudioSystem jest możliwość śledzenia i zarządzania dostawami towarów do magazynów. Odbywa się to poprzez umożliwienie przewoźnikom składania awizacji dostaw, które następnie można śledzić i monitorować w czasie rzeczywistym. Pozwala to firmom lepiej śledzić swoje dostawy i ułatwia identyfikację potencjalnych problemów z procesem dostawy. Pozwala również firmom zapewnić terminowe otrzymanie niezbędnych towarów, zmniejszając ryzyko opóźnień lub zagubienia towarów.

Zaletą platformy StudioSystem jest możliwość automatycznego anulowania awizacji dostaw do magazynów. Jest to szczególnie przydatne dla firm, które muszą stale aktualizować stany magazynowe, ponieważ eliminuje konieczność ręcznego wprowadzania danych. Pomaga to zmniejszyć liczbę błędów i nieścisłości, umożliwiając firmom aktualizowanie swoich magazynów o najnowsze informacje. Co więcej, anulowanie awizacji dostaw pozwala na lepsze przygotowanie magazynów na napływające zamówienia, co pozwala na wydajniejszą i szybszą realizację zamówień.

Jest to transakcja pozwalająca użytkownikowi na anulowanie awizacji. Zrealizowanie funkcjonalności z wykorzystaniem javascript – w odróżnieniu od zastosowania transkacji x_delete.aspx – pozwala na zaimplementowanie dodatkowych elementów.

  1. Uruchomienie transkacji

W związku z tym, że mamy do czynienia z transkacją javascript konieczne jest wykorzystanie transkacji jqs.apsx z wykorzystaniem odpowiednich parametrów. Przykład uruchomienia:

../role_sys/jqs.aspx?kod=MAWDEL&refno=3812060508640623

W pierwszej części przykładu określone zostało odwołanie (lokalizacja) do pliku jqs.aspx, znak ? określa przejście do segmentu parametrów. Pierwszym parametrem – kodjest odwołanie do tabeli x_skorowidze, o PRX=’JQS’. W opisanym powyżej skorowidzu zdefiniowane jest odwołanie do pliku maw_events_del.js. Stanowi to sposób niejawnego odwoływania się do plików. Znak & jest separatorem pomiędzy kolejnymi parametrami. Parametr refno jest identyfikatorem wybranej z poziomu tabeli przez użytkownika awizacji./

2.Strona wizualna

Na poniższym zrzucie ekranu pokazany jest formularz anulowania awizacji. Dane wyświetlone w polach są przeznaczone jedynie do odczytu. Dodatkowo w transkacji maw_events_del.js zastosowane jest warunkowe wyświetlanie pól. Polega to na tym, że wyświetlane są pola, które nie będą puste.

Przycisk Anuluj spowoduje usunięcie awizacji. Awizacja nie zostanie fizycznie usunięta z bazy danych. Usunięcie rozumiane w tym przypadku jest jako brak wyświetlenia awizacji z poziomu tabeli, po stronie bazy danych jest to zmiana statusu awizacji.

3.Opcjonalność

Technologia javascript pozwala wprowadzić wiele dodatkowych funkcjonalności, cechując się jednocześnie prostotą obsługi. Przykład dodatkowych opcji podczas anulowania awizacji :

  • automatyczne lub na żądanie użytkownika wysłanie sms-a do kierowcy,
  • automatyczne lub na żądanie użytkownika wysłanie maila do kontrahenta,
  • możliwość wpisania uwag/komentarza podczas anulowania,
  • możliwość dodania załączników podczas anulowania.

Podsumowując, platforma StudioSystem oferuje firmom wiele możliwości poprawy efektywności łańcucha dostaw i operacji magazynowych. Dzięki jego funkcjom firmy mogą usprawnić swoją działalność i zwiększyć dokładność swoich informacji. Dodatkowo anulowanie awizacji dostaw do magazynów umożliwia firmom lepsze zarządzanie zapasami i zapewnienie terminowego odbioru niezbędnych towarów. Ostatecznie może to pomóc firmom obniżyć koszty i zwiększyć zyski.