Poniższy opis dotyczy integracji – przesyłania dokumentów z Studio System do platformy Tradeshift za pomocą podłączenia SFTP .
- Krok 1: Klucze.
W pierwszym kroku należy wygenerować zestaw kluczy RSA i dodać klucz publiczny po stronie aplikacji WEB Tradeshift.
(Instrukcja do tego etapu znajduje się również pod adresem: http://integrate.tradeshift.com/sftp/ )
- Pobieramy/uruchmiamy PuTTy, generujemy klucz RSA – zapisujemy zarówno klucz publiczny jak i prywatny do pliku.
- Klucz publiczny – widoczny w oknie programu przeklejamy do aplikacji SFTP Uploader na platformie Tradeshift.
- Klucz prywatny zapisany do pliku umieszczamy w katalogu głównym Studio System pod nazwą: tradeshift_sftp_rsa_priv.pk
- Krok 2: Dane serwera/użytkownika SFTP
Z aplikacji SFTP Upload Tradeshift kopiujemy do Studio System adres serwera i nazwę użytkownika, zapisując w tabeli _parametry pod KOD:
TDS_SERV – nazwa/adres serwera
TDS_USER – nazwa użytkownia
- Krok 3: Funkcja SQL zwracająca dane faktury
W bazie custom musi znajdować się funkcja:
[dbo].[PobierzFaktureTradeshift] (‘@NUMER’)
Przyjmująca jako parametr identyfikator faktury a zwracająca tabelę z wszystkimi pozycjami danej faktury oraz wierszem nagłówkowym.
Przykładowy plik Excel z fakturą: podstawowaFaktura_v2
Opis wszystkich możliwych kolumn w fakturze: Master_INV_Specification
- Krok 4: Wywołanie
W projekcie znajduje się klasa Tradeshift (App_Integracje), dla obiektu klasy Tradeshift udostępniona jest publicznie metoda: createAndUploadInvoice(String invoiceNumber) – jako parametr należy podać identyfiaktor faktury który zostanie przekazany do procedury z kroku 3.
Dodatkowe informacje:
Przed wysłaniem pliki CSV są zapisywane w App_Import\Tradeshift_Eksport\.
Parametr InvoiceNumber – musi być tożsamy z wartością z kolumny InvoiceNumber zwróconej przez funkcje SQL – jest to też nazwa pliku eksportowanej faktury – wartość liczbowa.
Tabela dprek
Dokumenty reklamacyjne. Pola tabeli dprek: ACHvarchar1Jednoznakowe oznaczenie stanu danego wiersza w tabeli: 0-bufor, 1-zatwierdzony, X-usuniętyADRES1varchar20Dane…
Tabela _historia_archiwum
Tabela stanowi archiwum dla zapisów z tabeli _historia. Identyfikator dokumentu (REFNO), kartoteki (NRID), dla której…
Tabela _historia
W tabeli _historia zapisywane są informacje o operacjach wykonywanych w programie: dopisanie, edycja i anulowanie…
Tabela kpaso
Kartoteka pomocnicza dla kartotek tabeli knaso (zapisy dodatkowe, szczegółowe). Pola tabeli kpaso: NAZWATYPKOLUMNYSZEROKOSCOPISACHvarchar1Jednoznakowe oznaczenie stanu…
Tabela knkon
Kartoteki kontrahentów, dostawców, odbiorców, producentów, pracowników. Pola tabeli knkon: NAZWATYPKOLUMNYSZEROKOSCOPISACHvarchar1Jednoznakowe oznaczenie stanu danego wiersza w…
Tabela knkar
Tabela pomocnicza dla kartotek kontrahentów (tabela knkon). W tabeli zapisywane są kartoteki dodatkowe. Pola tabeli…
Czytaj więcej:
Import plików XML
Zautomatyzowany import i eksport danych za pośrednictwem platformy StudioSystem to jedna z najpotężniejszych funkcji, jakie oferuje. Firmy mogą szybko i łatwo przenosić dane z jednego systemu do drugiego, umożliwiając im szybką analizę i wykorzystanie danych. To nie tylko oszczędza czas, ale także zapewnia bezpieczeństwo danych podczas procesu. Na przykład firma może szybko i łatwo przenieść
Studio System WEB konfiguracja terminali
Studio System WEB Aplikacja System Studio WEB pozwala na dostęp do naszych programów z poziomu mobilnego terminala opartego o system Android. Rozpoczęcie pracy odbywa się w dwóch etapach: Dodanie użytkownika – dedykowanego do pracy z terminalemInstalacja i konfiguracja aplikacji na terminalu Przykładowy terminal urządzenie Zebra MC 3300 Dodawanie nowego użytkownika terminala Aby dodać nowego użytkownika, przechodzimy do Panelu Administracji, wybierając
Konfiguracja StudioSystem Android aplikacja terminal instrukcja Konfiguracja terminal Zebra
Zdjęcia za pomocą kamery na urządzeniach Android
Platforma StudioSystem pozwala za pomocą modułu dla urządzeń mobilnych uruchamiać aparat fotograficzny, przechwycić zrobione zdjęcia i wysłać je na serwer.
j_xml.aspx
Transakcja j_xml.aspx to transakcja pozwalająca na eksport wybranych danych z bazy do pliku XML. Wskazanie danych do eksportu Do wskazania danych, które mają zostać wyeksportowane służy skorowidz XML Kolumny skorowidza AktywneKod – służy do identyfikacji zdefiniowanego zapytania przy wywołaniu transkacjiKolumny – kolumny, podane po przecinku, które mają zostać wyeksportowaneTabela – nazwa tabeli, z której ma nastąpić eksportWarunek – warunek
j_zalaczniki
Transakcja j_zalaczniki.aspx umożliwia dodanie załączników w bardzo prosty i szybki sposób – za pomocą metody “przeciągnij i upuść” (eng. drag and drop). Konfiguracja transakcji Konfiguracja oparta jest o skorowidz JZAL. Kolumny skorowidza KOD – kod, który później należy przekazać jako parametr transakcji. Każdy rekord konfiguruje osobny obiekt drag and drop (DnD). W transakcji zostanie zbudowane tyle obiektów DnD ile