StudioSystem umożliwia im również tworzenie niestandardowych aplikacji i raportów. Pomaga to firmom uzyskać cenny wgląd w ich dane i podejmować decyzje na podstawie tych informacji. Umożliwia także użytkownikom tworzenie niestandardowych formularzy i raportów, które można wykorzystać do śledzenia wydajności ich firmy.
Wreszcie, StudioSystem oferuje firmom bezpieczne środowisko do przechowywania danych. Zapewnia bezpieczną bazę danych, której kopie zapasowe są często tworzone, dzięki czemu firmy mogą odzyskać swoje dane w przypadku awarii. Pomaga to zapewnić, że firmy mogą chronić swoje dane.
Ogólnie rzecz biorąc, platforma StudioSystem to dla firm świetny sposób na zarządzanie danymi i wprowadzanie zmian w bazie danych. Jest to wydajna i bezpieczna platforma, która pozwala firmom przechowywać, przeglądać i analizować swoje dane. Ponadto firmy mogą tworzyć niestandardowe aplikacje i raporty, których można używać do uzyskiwania wglądu w swoje dane i wprowadzania zmian w razie potrzeby. Uniwersalna transakcja pozwalająca na wykonanie polecenie np. update na bazie.
Parametry
Uruchamiając transakcję wymagane jest podanie dwóch parametrów:
kod
Parametr kod oznacza unikalny identyfikaotr (kod) ze skorowidza XUPDT, który precyzuje sposób działania transakcji.
refno
Parametr refno przekazuje zmienną wartość referencyjną, którą należy użyć jako zmienną @REFNO w poleceniu SQL jakie chcemy wykonać. Standardowo będzie to warunek filtrowania rekordów np. … where refno=@REFNO
Skorowidz XUPDT
Za pomocą definicji skorowidza XUPDT należy ustawić transakcję, aby realizowała określone zadania.
- kod – unikalny identyfikator pozycji skorowidza
- opis – przekazujemy listę parametrów rodzielonych znakiem |
- tytul – tytuł wyświetlany w oknie
- pytanie – treść pytania wyświetlana w oknie głównym
- button – treść przycisku
- komunikat – treść komunikatu wyświetlana po zakończeniu działania polecenia update
- historiauwagi – opcjonalny parametr, jeżeli istnieje to program dokona dodatkowo zapisu w tabeli _historia
- historiatytul – tytuł zapisu w historii
- historiatypdok – typ dokumentu zapisany w historii
- uwagi – update knkon set prx=’01’, LOGIN=’@KTO’ where NRIDODN=@REFNO. W poleceniu SQL możemy wykorzystać uniwersalne zmienne
- @KTO – podstawia nazwę zalogowanego użytkownika
- @DATA – podstawia bieżącą datę
- @MAGAZYN – podstawia symbol magazynu zalogowanego użytkownika
- @ODDZIAL – podstawia symbol odddziały zalogowanego użytkownika
- @MPK – podstawia symbol MPK zalogowanego użytkownika
- plik ikony – softwarestudioConnectionString
Przykład uruchomienia
x_update.aspx?kod=KNKON_PRX&refno=123456790
Przykład działania
Uruchamiamy transakcję z parametrem kod o wartości KNKON_PRX
gdzie w skorowidzu XUPDT definiujemy pozycję z kodem KNKON_PRX w następujący sposób:
- kod – KNKON_PRX
- opis – tytul=Przenieś do konadydatów|pytanie=Czy zmienić CV na kandydata do pracy ?|button=Przenieś|komunikat=Przeniesiono do listy kandydatów|historiauwagi=Przeniesiona CV do listy kandydatów|historiatytul=Zmiana statusu CV|historiatypdok=CV
- uwagi – update knkon set prx=’01’, LOGIN=’@KTO’ where NRIDODN=@REFNO
- plik ikony – softwarestudioConnectionString
W efekcie po uruchomieniu transakcji wyświetlone zostanie okno:
Po kliknięciu przez użytkownika na przycisk PRZENIEŚ, zostanie wykonane polecenie, zapis w dzienniku oraz historii
Inne zastosowania
Administrator może zaprojektować dowolne polecenie SQL które zostanie wykonane przez transakcję x_update, możemy więc także wykonać polecenie delete, czy insert (ale nie są to polecenie zalecane do wykonywania).
Rewizja
Istnieje możliwość skonfigurowania działania transakcji w taki sposób, aby program zapisywał rewizję zmian (zapis w tabeli _revision), dzięki czemu zapisujemy historię zmian.
Konfiguracja rewizji polega na ustawieniu następujących danych w skorowidzu XUPDT
- kolumna STATUS musi wskazywać nazwę tabeli jakiej dotyczy rewizja np. KNKON
- kolumna OPIS2 – musi zawierać zapytanie do bazy, które pozwala pobrać dane poddawane rewizji. Należy wskazać w zapytaniu nazwę kolumny (kolumn) jakie mogą być zmienione i mają być poddane rewizji. np SELECT TOP(1) KRAJ FROM knkon where NRIDODN=@REFNO
Zapis w tabeli _revision będzie wyłącznie w sytuacji gdy mamy zdefiniowane powyższe pola w skorowidzu oraz wartość przed zapisem zmian i po zapisie zmian będzie różna.
Czytaj więcej:
Rewizja zmian danych (audyt)
Platforma StudioSystem oferuje szeroki wachlarz możliwości pomagających firmom w zarządzaniu zmianami danych. Umożliwia firmom śledzenie i analizowanie zmian danych w czasie rzeczywistym oraz podejmowanie działań naprawczych w razie potrzeby. Platforma umożliwia również firmom monitorowanie zmian danych z różnych źródeł i przeglądanie ich na jednym pulpicie nawigacyjnym. Ułatwia to firmom śledzenie zmian danych i podejmowanie świadomych
Konfiguracja _revision audyt formularze h_insert_update j_insert_update rewizja
Tytuł transakcji j_insert_update.aspx
W dzisiejszym cyfrowym krajobrazie sukces każdej firmy zależy od umiejętności szybkiego dostosowywania się do zmieniających się potrzeb klientów. W tym celu platforma StudioSystem oferuje potężny zestaw narzędzi, które umożliwiają firmom szybkie i łatwe tworzenie i wdrażanie niestandardowych rozwiązań.
decrypt.aspx
Transakcja decrypt.aspx jest transakcją pozwalającą na odszyfrowanie zapisanych w bazie, przy pomocy transakcji j_insert_update.aspx, zaszyfrowanych danych – np. haseł. Parametry transakcji Parametry jakie musimy przekazać podczas wywołania transakcji: tabela – parametr identyfikujący tabelę, w której znajdują się zaszyfrowane danekolumna – kolumna, w której znajdują się zaszyfrowane daneklucz – klucz domyślny tabelirefno – ostatni parametr, identyfikujący wiersz tabeli bazy
j_insert_update.aspx automatyczny zapis do innej tabeli
Platforma StudioSystem jest obecnie niezwykle potężnym narzędziem dla firm, oferującym wiele możliwości prowadzenia działalności biznesowej. Pozwala na automatyzację zadań, gromadzenie danych z wielu źródeł oraz możliwość zapisywania danych do innej tabeli.
submenu_8.aspx
Menu szczegółów platformy jest jedną z najbardziej przydatnych funkcji platformy, ponieważ pozwala użytkownikom łatwo uporządkować informacje o projekcie w jednym miejscu.