logo-softwarestudio-2020-600

kody_kreskowe.aspx

Skanowanie kodów kreskowych to jedno z narzędzi oferowanych przez StudioSystem. Ta technologia pozwala firmom szybko i dokładnie identyfikować i śledzić produkty, zmniejszając liczbę błędów ludzkich i zwiększając dokładność. Korzystając z kodów kreskowych, firmy mogą szybko i dokładnie śledzić zapasy, a także zamówienia klientów. Może to pomóc firmom zaoszczędzić czas i pieniądze, minimalizując ręczne wprowadzanie danych i zmniejszając ilość czasu spędzanego na ręcznych procesach.

Platforma StudioSystem oferuje firmom szereg możliwości, dzięki którym mogą usprawnić swoją działalność i zwiększyć efektywność. Ta platforma zapewnia kompleksowy zestaw funkcji, które mogą pomóc firmom lepiej zarządzać swoimi produktami i usługami, w tym skanowaniem kodów kreskowych.

Technologia skanowania kodów kreskowych StudioSystem jest nieocenionym atutem dla firm, które muszą szybko i dokładnie śledzić swoje produkty i usługi. Technologia ta może pomóc firmom zaoszczędzić czas i pieniądze, jednocześnie poprawiając dokładność i ograniczając ręczne wprowadzanie danych.

Transakcja pozwala na automatyczne generowanie kodów kreskowych lub kodów QR na podstawie konfiguracji skorowidzy oraz przekazanych parametrów. Generowanie kodów kreskowych polega na utworzeniu w zdefiniowanym formacie pliku graficznego i zapisanie go w bazie SQL w tabeli dpean w postaci binarnej.

Zapisane w tabeli dpean kody kreskowe i kody QR przeznaczone są do wykorzystania na wydrukach generowanych przez SQL Reporting Services (szablony Report Builder 3.0).

Uruchomienie transakcji bez wymaganych parametrów powoduje wyświetlenie okna z komunikatem instruującym o prawidłowych wymaganiach.

Transakcja wymaga podania parametrów:

  • uid – identyfikator kodu rekordu w tabeli _code_sql, w którym definiowane jest zapytanie do bazy ustalające, dla których wartości mają zostać wygenerowane kody.

W wersjach StudioSystem do 2023 r. dla transakcji definiowane były parametry:

  • tabela – nazwa tabeli z bazy SQL z któej mają być odczytywane wartości do kodowania,
  • kolumna – nazwa kolumny z tabeli (TABELA) której wartość ma być kodowana w postaci kodu kreskowego,
  • id – nazwa kolumny identyfikatora tabeli (TABELA), który pozwala jednoznacznie określić wiersz tabeli.

Przykład uruchomienia:

kody_kreskowe.aspx?uid=7F407125-5C8E-4CE2-9228-DA69ACF6A7C8

Uruchomienie transakcji z podanym powyżej parametrem powoduje utworzenie zapisów z kodami dotyczącymi miejsc składowania, kodowana informacja jest to pole ADRES z tabeli KNWMS. Ponieważ dla kodu uid jest ustawione zapytanie:
SELECT ADRES FROM KNWMS WHERE ROLASYS='WMS' AND ACH<>'X' AND AKTYWNE=1 AND NOT EXISTS (SELECT TOP(1) KOD FROM DPEAN WHERE KOD=ADRES)

Przykład uruchomienia w wersjach StudioSystem do 2023 r.: role_sys.aspx?tabela=KNWMS&kolumna=ADRES&id=NRIDWMS

UWAGA: w polu Rodzaj kontrolki należy podać nazwę kodu skorowidza generowanego szablonu. Przykładowo KNWMS. Dotyczy generowania kodów – X_SKOROWIDZE where SCIEZKA=”Rodzaj kontrolki” np. KNWMS

UWAGA: zapytanie ma zwracać 1 kolumnę, z której będą odczytywane wartości do zakodowania.

Generowanie kodów działa w oparciu o następujące konfiguracje skorowidzów:

EAN – Rodzaje kodów kreskowych – definiuje z jakiego rodzaju kodów kreskowych będziemy korzystać
słownik kodów kreskowych
EANG – Generowanie kodów kreskowych lista oraz metody generowania kodów.
generowanie kodów kreskowych


TYP – oznacza format kody kreskowego:
EAN13
EAN39
EAN128
QR
2of5
TYP MIME – oznacza format graficzny tworzonego pliku:
domyślnie image/gif,
image/png,
image/jpeg,
image/bmp
KOLUMNA(Y) wskazanie z jakiej kolumny w bazie mają być kodowane dane w postaci kodu kreskowego. Program może kodować dane z pojedynczej kolumny lub połączenie kilku kolumn tabeli. przykładowo: ADRES, INDEKS, INDEKS+NRSERII
TABELA wskazuje nazwę tabeli lub widoku SQL z którego będą odczytywane dane.
FILTROWANIE – wskazuje nazwę kolumny identyfikującej wiersz tabeli wg której będzie poszukiwana wartość do zakodowania. Przykładowo: NRIDASN, NRIDWMS, REFNO.
ROZMIAR KODU – podajemy w pikselach rozmiar pliku jaki chcemy utworzyć z kodem. Wielkość drukowanego kodu można zmienić skalując plik na formularzu wydruku RDL.

ROTACJA – domyślnie kod kreskowy jest generowany w układzie poziomym. Możemy zmienić układ kodu wprowadzając wartość obrotu kodu – zapis w kolumnie STATUS, przyjmuje dopuszczalne wartości:

  • 90 – obrót o 90 stopni
  • 180 – obrót o 180 stopni
  • 270 – obrót o 270 stopni

Przykładowo wygenerowany kod kreskowy w układzie wertykalnym (obrót o 90%)

kod kreskowy pionowo vertical

Po utworzeniu kodów wyświetla się komunikat:

kody_kreskowe_generowanie

kody_kreskowe_ready

Umieszczanie kodów kreskowych na wydruku RDL

W wydrukach przygotowywanych za pomocą Report Builder możemy umieszczać obiekty graficzne które będą odczytywać grafikę z bazy i wyświetlać na wydruku. Ponieważ kod kreskowych zapisywany jest w formacie graficznym to możemy go umieszczać na wydrukach. W menu WSTAW wybieramy opcję OBRAZ

report-builder-wstawianie-grafiki

report builder wstawianie grafiki

i ustawiamy właściwości

report-builder-właściwości-grafiki

report builder właściwości grafiki

Wybierz źródło obrazu – podajemy Baza danych.

Użyj tego pola – podajemy [KODEAN] nazwę pola zapytania z tabeli dpean,

Użyj tego pliku MIME: podajmy w jakim formacie został zapisany kod kreskowy, domyślnym formatem jest image/gif.

Tak utworzony wydruk wyświetli grafikę, w tym wypadku kod kreskowy.

report builder kod kreskowy

report-builder-kod-kreskowy

Czytaj więcej:

  • Baza_widok_tabela

    W ramach Reporting Services dostępny jest raport Baza_widok_tabela. Plik raportu jest w formacie XML, z rozszerzeniem RDL. Do jego edycji używamy narzędzia Microsoft Report Builder w wersji 3.x. Przykład konfiguracja raportu.

    Reporting Services

  • Etykiety miejsc składowania

    Platforma StudioSystem zapewnia również firmom zestaw zaawansowanych narzędzi analitycznych, takich jak uczenie maszynowe, analiza predykcyjna i przetwarzanie języka naturalnego. Dzięki temu firmy mogą szybko identyfikować trendy i korelacje oraz uzyskiwać głęboki wgląd w swoje dane. Dzięki tym narzędziom firmy mogą lepiej zrozumieć zachowania klientów, zidentyfikować możliwości ulepszeń i podejmować decyzje w oparciu o dane.

    SoftwareStudio

  • Raporty.aspx

    Transakcja role_rap/raporty.aspx pozwala na podgląd wydruku lub generowanie plików z wynikami raportu w formacie XLS lub PDF. Uruchamiając transakcję należy podać parametry wymagane oraz można opcjonalne. Dodatkowe dowolne parametry przekazywane przy uruchomieniu transakcji zostaną przekazane jako wartości generowania raportu (parametry raportu przygotowanego w Report Builder). Parametry wymagane raport Parametr raport wskazuje na ścieżkę i nazwę pliku szablonu raportu jaki chcemy

    Konfiguracja Transakcje SYS

  • Zapis w bazie danych z formularza

    Platforma StudioSystem umożliwia także firmom konfigurowanie alertów i przypomnień. Pomaga to firmom być na bieżąco z danymi klientów i zapewnia, że nie przegapią żadnych ważnych informacji o klientach. Firmy mogą łatwo skonfigurować przypomnienia, aby otrzymywać powiadomienia o dodaniu lub zmianie danych klienta, dzięki czemu firmy są zawsze aktualne.

    Konfiguracja

  • wydruk_refno.aspx

    Software House Za pomocą transakcji RDLC\wydruk_refno.aspx realizowane są wydruki z SQL Reporting Services. Transakcja jednocześnie pozwala realizować dodatkowo kilka funkcjonalności w zależności od parametrów. Software House Parametry Wymagane parametry StudioSystem Domyślnie transakcja generuje wydruk na podstawie przekazanego identyfikatora w postaci parametru @REFNO. Uruchomienie transakcji z wymaganymi parametrami spowoduje utworzenie w locie dokumentów PDF i przesłanie go do przeglądarki internetowej. Jednak

    Transakcje SYS