Platforma StudioSystem oferuje firmom szereg możliwości, dzięki którym mogą usprawnić swoją działalność i zwiększyć efektywność. Ta platforma zapewnia kompleksowy zestaw funkcji, które mogą pomóc firmom lepiej zarządzać swoimi produktami i usługami, w tym skanowaniem kodów kreskowych.
Technologia skanowania kodów kreskowych StudioSystem jest nieocenionym atutem dla firm, które muszą szybko i dokładnie śledzić swoje produkty i usługi. Technologia ta może pomóc firmom zaoszczędzić czas i pieniądze, jednocześnie poprawiając dokładność i ograniczając ręczne wprowadzanie danych.
Transakcja pozwala na automatyczne generowanie kodów kreskowych lub kodów QR na podstawie konfiguracji skorowidzy oraz przekazanych parametrów. Generowanie kodów kreskowych polega na utworzeniu w zdefiniowanym formacie pliku graficznego i zapisanie go w bazie SQL w tabeli dpean w postaci binarnej.
Zapisane w tabeli dpean kody kreskowe i kody QR przeznaczone są do wykorzystania na wydrukach generowanych przez SQL Reporting Services (szablony Report Builder 3.0).
Uruchomienie transakcji bez wymaganych parametrów powoduje wyświetlenie okna z komunikatem instruującym o prawidłowych wymaganiach.
Transakcja wymaga podania parametrów:
- uid – identyfikator kodu rekordu w tabeli _code_sql, w którym definiowane jest zapytanie do bazy ustalające, dla których wartości mają zostać wygenerowane kody.
W wersjach StudioSystem do 2023 r. dla transakcji definiowane były parametry:
- tabela – nazwa tabeli z bazy SQL z któej mają być odczytywane wartości do kodowania,
- kolumna – nazwa kolumny z tabeli (TABELA) której wartość ma być kodowana w postaci kodu kreskowego,
- id – nazwa kolumny identyfikatora tabeli (TABELA), który pozwala jednoznacznie określić wiersz tabeli.
Przykład uruchomienia:
kody_kreskowe.aspx?uid=7F407125-5C8E-4CE2-9228-DA69ACF6A7C8
Uruchomienie transakcji z podanym powyżej parametrem powoduje utworzenie zapisów z kodami dotyczącymi miejsc składowania, kodowana informacja jest to pole ADRES z tabeli KNWMS. Ponieważ dla kodu uid jest ustawione zapytanie:SELECT ADRES FROM KNWMS WHERE ROLASYS='WMS' AND ACH<>'X' AND AKTYWNE=1 AND NOT EXISTS (SELECT TOP(1) KOD FROM DPEAN WHERE KOD=ADRES)
Przykład uruchomienia w wersjach StudioSystem do 2023 r.: role_sys.aspx?tabela=KNWMS&kolumna=ADRES&id=NRIDWMS

UWAGA: w polu Rodzaj kontrolki należy podać nazwę kodu skorowidza generowanego szablonu. Przykładowo KNWMS. Dotyczy generowania kodów – X_SKOROWIDZE where SCIEZKA=”Rodzaj kontrolki” np. KNWMS
UWAGA: zapytanie ma zwracać 1 kolumnę, z której będą odczytywane wartości do zakodowania.
Generowanie kodów działa w oparciu o następujące konfiguracje skorowidzów:

EAN – Rodzaje kodów kreskowych – definiuje z jakiego rodzaju kodów kreskowych będziemy korzystać
słownik kodów kreskowych
EANG – Generowanie kodów kreskowych lista oraz metody generowania kodów.
generowanie kodów kreskowych

TYP – oznacza format kody kreskowego:
EAN13
EAN39
EAN128
QR
2of5
TYP MIME – oznacza format graficzny tworzonego pliku:
domyślnie image/gif,
image/png,
image/jpeg,
image/bmp
KOLUMNA(Y) wskazanie z jakiej kolumny w bazie mają być kodowane dane w postaci kodu kreskowego. Program może kodować dane z pojedynczej kolumny lub połączenie kilku kolumn tabeli. przykładowo: ADRES, INDEKS, INDEKS+NRSERII
TABELA wskazuje nazwę tabeli lub widoku SQL z którego będą odczytywane dane.
FILTROWANIE – wskazuje nazwę kolumny identyfikującej wiersz tabeli wg której będzie poszukiwana wartość do zakodowania. Przykładowo: NRIDASN, NRIDWMS, REFNO.
ROZMIAR KODU – podajemy w pikselach rozmiar pliku jaki chcemy utworzyć z kodem. Wielkość drukowanego kodu można zmienić skalując plik na formularzu wydruku RDL.
ROTACJA – domyślnie kod kreskowy jest generowany w układzie poziomym. Możemy zmienić układ kodu wprowadzając wartość obrotu kodu – zapis w kolumnie STATUS, przyjmuje dopuszczalne wartości:
- 90 – obrót o 90 stopni
- 180 – obrót o 180 stopni
- 270 – obrót o 270 stopni
Przykładowo wygenerowany kod kreskowy w układzie wertykalnym (obrót o 90%)

Po utworzeniu kodów wyświetla się komunikat:
kody_kreskowe_generowanie

Umieszczanie kodów kreskowych na wydruku RDL
W wydrukach przygotowywanych za pomocą Report Builder możemy umieszczać obiekty graficzne które będą odczytywać grafikę z bazy i wyświetlać na wydruku. Ponieważ kod kreskowych zapisywany jest w formacie graficznym to możemy go umieszczać na wydrukach. W menu WSTAW wybieramy opcję OBRAZ

report builder wstawianie grafiki
i ustawiamy właściwości

report builder właściwości grafiki
Wybierz źródło obrazu – podajemy Baza danych.
Użyj tego pola – podajemy [KODEAN] nazwę pola zapytania z tabeli dpean,
Użyj tego pliku MIME: podajmy w jakim formacie został zapisany kod kreskowy, domyślnym formatem jest image/gif.
Tak utworzony wydruk wyświetli grafikę, w tym wypadku kod kreskowy.
report builder kod kreskowy

Czytaj więcej:
Baza_widok_tabela
W ramach Reporting Services dostępny jest raport Baza_widok_tabela. Plik raportu jest w formacie XML, z rozszerzeniem RDL. Do jego edycji używamy narzędzia Microsoft Report Builder w wersji 3.x. Przykład konfiguracja raportu.
Reporting Services baza danych raporty SQL reporting services
Etykiety miejsc składowania
Platforma StudioSystem zapewnia również firmom zestaw zaawansowanych narzędzi analitycznych, takich jak uczenie maszynowe, analiza predykcyjna i przetwarzanie języka naturalnego. Dzięki temu firmy mogą szybko identyfikować trendy i korelacje oraz uzyskiwać głęboki wgląd w swoje dane. Dzięki tym narzędziom firmy mogą lepiej zrozumieć zachowania klientów, zidentyfikować możliwości ulepszeń i podejmować decyzje w oparciu o dane.
Raporty.aspx
Transakcja role_rap/raporty.aspx pozwala na podgląd wydruku lub generowanie plików z wynikami raportu w formacie XLS lub PDF. Uruchamiając transakcję należy podać parametry wymagane oraz można opcjonalne. Dodatkowe dowolne parametry przekazywane przy uruchomieniu transakcji zostaną przekazane jako wartości generowania raportu (parametry raportu przygotowanego w Report Builder). Parametry wymagane raport Parametr raport wskazuje na ścieżkę i nazwę pliku szablonu raportu jaki chcemy
Konfiguracja Transakcje SYS eang kody kreskowe raporty SQL reporting services
showdatafromsql.aspx
Program magazynowy na androida Prezentowanie danych zapisanych w bazie SQL. Parametry Transakcja wymaga podania parametrów za pomocą, których program odczyta dane z bazy SQL i wyświetli na formularzu. tabela Wskazuje na nazwę tabeli z której mają być pobrane dane kolumna Wskazuje na nazwę kolumny w tabeli where Przekazuje warunek filtrowania, który pozwala zidentyfikować wiersz w tabeli. Przykład uruchomienia role_sys/showdatafromsql.aspx?tabela=dpdok&kolumna=uwagi&where=refno= W połączeniu z poleceniem javascrit wyświetlającym okno
wydruk_refno.aspx
Software House Za pomocą transakcji RDLC\wydruk_refno.aspx realizowane są wydruki z SQL Reporting Services. Transakcja jednocześnie pozwala realizować dodatkowo kilka funkcjonalności w zależności od parametrów. Software House Parametry Wymagane parametry StudioSystem Domyślnie transakcja generuje wydruk na podstawie przekazanego identyfikatora w postaci parametru @REFNO. Uruchomienie transakcji z wymaganymi parametrami spowoduje utworzenie w locie dokumentów PDF i przesłanie go do przeglądarki internetowej. Jednak