Wdrożenie systemu do awizacji transportów coraz częściej sprowadza się do implementowania kompleksowej obsługi wysyłek i dostaw w magazynach, centrach logistycznych lub fabrykach. Jednym z istotnych elementów rozbudowanego systemu jest kontrola wagi pojazdów. W celu zapewnienia tej obsługi wprowadziliśmy w naszym systemie możliwość integracji wag samochodowych z systemem VSS.net.
- Widok w programie
Z myślą o tworzeniu spójnego oprogramowania formularz do obsługi wag został przygotowany w technologii javascript z wykorzystaniem transkacji jqs.aspx. Dzięki temu prezentujemy użytkownikowi widok zgodny z pozostałymi standardami graficznymi, zachowując jednocześnie wysoką elastyczność rozwiązania pod katem konfiguracyjnym.
“Kierowaliśmy się w tym zakresie dobrze znaną maksymą zjeść ciastko i mieć ciastko” – tak określił rozwiązanie jeden z naszych programistów.
W celu odczytania wagi użytkownik powinien kliknąć przycisk ZWAŻ – WAGA HERKULES lub ZWAŻ – WAGA DITASERIA. Dzięki wykorzystaniu technologi AJAX możliwe jest ściąganie i/lub wysyłanie danych bez ponownego ładowania formularza. W ten sposób program może odczytać i odpowiednio przekonwertować wartość wagi zwróconej przez urządzenie komunikacyjne połączone z wagą samochodową. Nazwa HERKULES i DITASERIA są nazwami własnymi wag wykorzystywanymi u klienta.
2.Parametry rozwiązania
Podczas przygotowywania integracji z systemami wag chcieliśmy stworzyć rozwiązanie o możliwie szerokim zastosowaniu.
type: “POST”,
url: “…./PobierzWagaIPPrefix”,
data: "{'cServerIp':'" + cServerIpW + "', 'cServerPort':'" + cServerPortW + "','
prefix':'\u0002q0', 'cClean':'True'}",
Jako parametr url podajemy odwołanie do pliku o rozszerzeniu .asmx, w którym zapisana jest WebMetoda do obsługi wagi. W zależności od potrzeb klienta w ramach wdrożenia możemy przygotować dedykowane metody.
Parametr data wykorzystany jest do przekazania parametrów do skazanej wcześniej metody. W analizowanym przykładzie są to odpowiednio:
- cServerIp
- cServerPort
- prefix
- cClean
Skrypt doh_waga_test.js
AS2GC
Czytaj więcej:
Integracja z Allegro (moduł – Dyskusje)
StudioSystem na potrzeby klientów wprowadza integrację z Allegro w obszarze Dyskusji, czyli sporów otwieranych przez kupujących z nadzorem allegro. Działanie integracji Aplikacja uruchamia co określony czas usługę, który pobiera nowe dane do tabel: dane nagłówkowe dyskusji wiadomości w ramach dyskusji zamówienia dla których otwarto dyskusję zamówione przedmioty dla których otwarto dyskusję Aby pobieranie danych było aktywne konieczna jest aktywacja konta API i
StudioSystem allegro dyskusje instrukcja Integracja moduł Reklamacje RMA SoftwareStudio StudioSystem
Integracja z wagami w sieci TCP IP
Wagi paletowe przeznaczone są do dokładnego pomiaru masy i objętości produktów i ładunków na paletach. Jako takie są nieocenionym narzędziem dla firm z branży transportowej i logistycznej, umożliwiając im dokładny pomiar i śledzenie przesyłek oraz przesyłek do celów rozliczeniowych i fakturowania. Integrując wagi z platformą StudioSystem, firmy mogą śledzić dane z wag w czasie rzeczywistym,
Konfiguracja StudioSystem Transakcje SYS Integracja TCP Wagi
Metody logowania do systemu
Platforma StudioSystem jako rozwiązanie webowe bazujące na Microsoft Windows Serwer domyślnie korzysta z autentykacji Windows przy logowaniu użytkowników do programu. Użytkownicy mogą być lokalni danego serwera na którym działa aplikacja i serwer IIS lub użytkownicy domenowi, gdy w danej jednostce wdrożone jest active directory (AD). Drugą metodą logowania jest autentykacja w bazie SQL, poniższy opis zawiera
RMA.net
Reklamacja towaru przez klienta jest nieuniknioną konsekwencją prowadzenia działalności. Dlatego proces reklamacyjny wymaga odpowiedniego narzędzia informatycznego. Takie rozwiązanie oferuje SoftwareStudio, czyli wyspecjalizowane oprogramowanie do reklamacji online. Niezależnie od stanu faktycznego każda reklamacja musi być rozpatrzona w ciągu 14 dni kalendarzowych od daty zgłoszenia. I tu pomocna będzie aplikacja do zarządzania reklamacjami.
Wjazdy nieawizowane – maw_events_ins_yms.js
Pomimo wdrożenia programów do awizacji transportów często użytkownikom nie udaje się awizować 100% dostaw oraz wysyłek. Wynika to z wielu czynników. Przykładami mogą być między innymi brak dyscypliny wśród kierowców oraz firm spedycyjnych lub bardzo duża dynamika zmian w zapotrzebowaniu fabryki na różne surowce. W związku z tym, że nie wszystkie transporty mogą zostać zaawizowane z