Na przykład firmy korzystające z platformy StudioSystem mogą integrować się z przewoźnikami, aby umawiać się na automatyczne odbieranie i dostarczanie zamówień. Zmniejsza to ręczną interwencję wymaganą od właściciela firmy i pozwala na bardziej precyzyjne planowanie dostaw.
Ponadto integracja z głównymi przewoźnikami zapewnia firmom dostęp do informacji o śledzeniu w czasie rzeczywistym. Pomaga to firmom informować klientów o postępie ich zamówień i zwiększa zadowolenie klientów.
Wreszcie integracja z głównymi przewoźnikami umożliwia firmom korzystanie ze zniżek i specjalnych promocji oferowanych przez przewoźników. Może to potencjalnie prowadzić do znacznych oszczędności, które mogą zostać przeniesione na klientów w postaci niższych cen.
Transakcja role_sys/kurier.aspx
Pozwala na pobieranie plików PDF z etykietą na paczkę. Jej działanie zależy od konfiguracji skorowidza WBILL. Dane pobierane i wysyłane do kuriera są standardowo zapisywane w tabeli _wbill.
Skorowidz WBILL
FROM [x_skorowidze] where prx=’wbill’
- KOD – dowolny unikalny identyfikator przekazywany do transakcji kurier.aspx;
- KOD1 – nazwa login do WebService firmy kurierskiej;
- KOD2 – hasło do logowania do WebService firmy kurierskiej;
- OPIS – zapytanie zwracające dane do wysyłki dla kuriera.
- np dla DPD: SELECT ID_WBILL, REFNO, senderCountryCode,senderEmail, senderName, senderPhone, senderAddress, senderCity, senderPostalCode, senderCompany, senderFid, receiverCountryCode,receiverEmail, receiverName, receiverPhone, receiverAddress, receiverCity, receiverPostalCode, receiverCompany, receiverFid, parcelSizeX, parcelSizeY, parcelSizeZ, parcelWeight, packagePayerType, parcelContent, parcelCustomerData1, parcelCustomerData2, parcelCustomerData3, parcelReference FROM _wbill WHERE PRX=’REK’ AND TYPDOK=’DPD’ AND ACH=’0′ AND LOGIN=’@KTO’ ORDER BY parcelReference
- OPISENG – opcjonalnie podanie nazwy procedury składowania do uruchomienia przed pobraniem listów od kuriera. Procedura może skopiować dane odpowiednio do tabeli _wbill przygotowując listę paczek.
- SCIEZKA – wskazanie miejsca gdzie będzie zapisany plik PDF otrzymany od firmy kurierskiej z etykietką na paczkę. np. \\App_DPD\\DPD_ zawiera nie tylko wskazanie ścieżki ale także początek nazwy pliku.
- SCIEZKA2 – nazwa connectionstring używane do uruchomienia procedury składowaniej. Jeżeli nie jest wskazana to użyta będzie domyślna nazwa softwarestudioConnectionString.
- KOMENATRZ – lista parametrów przekazywanych do procedury składowanej. Poszczególne parametry rozdzielone znakiem |, a wartości znakiem =. Można skorzystać ze zmiennej @KTO.
- KOLEJNOSC – identyfikator kontrahenta MasterFid – numer nadawany przez firmę kurierską podawany podczas logowania.
- IKONA – adres WebService firmy kurierskiej
- OPIS2 – wskazanie miejsca gdzie będzie zapisany plik PDF otrzymany od firmy kurierskiej z zestawieniem nadawanych przesyłek. np. \\App_DPD\\RAP_ zawiera nie tylko wskazanie ścieżki ale także początek nazwy pliku.
- DOMYSLNE – pole określa, czy ma zostać wykonany ostatni krok, a więc wezwany kurier.
- STATUS – podanie formatu etykiety pobieranej z WebService. W przypadku kuriera DPD dopuszczalne formaty to : A4 lub LBL_PRINTER (wydruk na drukarce etykiet). Parametr dotyczy tylko i wyłącznie formatu pobranej etykiety, nie dotyczy generowanego zestawienia/raportu.
tabela _wbill
- [ACH] [varchar](1) NOT NULL,
- [PRX] [varchar](5) NOT NULL,
- [TYPDOK] [varchar](3) NOT NULL,
- [REFNO] [bigint] NOT NULL,
- [LOGIN] [varchar](50) NOT NULL,
- [KIEDY] [datetime] NOT NULL,
- [WAYBILL] [varchar](50) NULL,
- [senderCountryCode] [varchar](50) NULL,
- [senderEmail] [varchar](50) NULL,
- [senderName] [varchar](50) NULL,
- [senderPhone] [varchar](50) NULL,
- [senderAddress] [varchar](50) NULL,
- [senderCity] [varchar](50) NULL,
- [senderPostalCode] [varchar](50) NULL,
- [senderCompany] [varchar](50) NULL,
- [senderFid] [int] NULL,
- [receiverCountryCode] [varchar](50) NULL,
- [receiverEmail] [varchar](50) NULL,
- [receiverName] [varchar](50) NULL,
- [receiverPhone] [varchar](50) NULL,
- [receiverAddress] [varchar](50) NULL,
- [receiverCity] [varchar](50) NULL,
- [receiverPostalCode] [varchar](50) NULL,
- [receiverCompany] [varchar](50) NULL,
- [receiverFid] [int] NOT NULL,
- [parcelSizeX] [int] NOT NULL,
- [parcelSizeY] [int] NOT NULL,
- [parcelSizeZ] [int] NOT NULL,
- [parcelWeight] [decimal](10, 3) NOT NULL,
- [packagePayerType] [varchar](50) NULL,
- [parcelContent] [varchar](50) NULL,
- [parcelCustomerData1] [varchar](150) NULL,
- [parcelCustomerData2] [varchar](150) NULL,
- [parcelCustomerData3] [varchar](150) NULL,
- [parcelReference] [varchar](50) NULL,
- [servicesAmount] [decimal](15,2) NULL,
- [servicesGuarantee] [varchar](20) NULL,
- [declaredValue] [decimal](15,2) NULL,
- [PNPDF] [varchar](250) NULL,
- [PickupDate] [datetime] NULL,
- [pickupDateCall] [bit] NULL
Uruchomienie transakcji kurier.aspx
Do uruchomienia wymagane jest podanie parametru kod, który wskazuje nazwę ze skorowidza WBILL.
np. role_sys/kurier.aspx?kod=DPD_OUT
gdzie w skorowidzu mamy pozycję prx=DPD_OUT
Opcjonalne parametry
Można podać parametr refno, i wykorzystać go w procedurze składowanej przekazując go jako @REFNO.
Tryb=R to wygenerowanie zestawienia przesyłek do przekazania kurierowi. Zestawienie jest generowane dla zapisów w tabeli _wbil z ACH=’1′ i PRX=’REK’, dla których w polu PNPDF nie ma zapisu. Po utworzeniu listu zestawienia przesyłek w polu _wbill.PNPDF zostanie zapisana ścieżka zapisu wygenerowanego pliku.
Wywołanie transakcji z parametrem TRYB=C to wezwanie kuriera z wygenerowana etykietą na przesyłkę. Uwaga! W przypadku DPD – webService jest dostępny pod innym adresem.
Wywołanie transakcji z parametrem TRYB=D to wezwanie kuriera po odbiór przesyłek (dotyczy sytuacji w której x_skorowidze.DOMYSLNE=0).
Ogólnie możliwości jakie daje platforma StudioSystem oraz integracja z firmami kurierskimi są nieograniczone. Firmy mogą skorzystać z platformy, aby usprawnić procesy realizacji zamówień, zoptymalizować trasy dostaw i śledzić przesyłki klientów. Może to prowadzić do poprawy obsługi klienta, zwiększenia wydajności i obniżenia kosztów.
Czytaj więcej:
Przyjęcie Cross-docking – jqs_dpmag_cdp.js
Nowoczesny system magazynowy, który jest w stanie nadążyć za stale rosnącymi wymaganiami klientów, sprawia, że posiadanie systemu zarządzania magazynem (WMS) staje się koniecznością dla każdej firmy. WMS zapewnia firmom możliwość śledzenia zapasów i zarządzania nimi, optymalizacji procesów magazynowych i zwiększania wydajności w magazynie. Elastyczność WMS pozwala firmom dostosować operacje magazynowe do potrzeb ich specyfiki biznesowej. Jedną
WebService
Integracja usług internetowych z platformą StudioSystem umożliwia firmom dostęp do danych klientów i spostrzeżeń z platformy w czasie rzeczywistym. Ułatwia to firmom tworzenie dostosowanych usług i doświadczeń dla klientów, bez względu na to, gdzie się znajdują. Co więcej, firmy mogą korzystać z usług sieciowych, aby integrować własne, niestandardowe aplikacje z platformą, co pozwala im tworzyć
decrypt.aspx
Transakcja decrypt.aspx jest transakcją pozwalającą na odszyfrowanie zapisanych w bazie, przy pomocy transakcji j_insert_update.aspx, zaszyfrowanych danych – np. haseł. Parametry transakcji Parametry jakie musimy przekazać podczas wywołania transakcji: tabela – parametr identyfikujący tabelę, w której znajdują się zaszyfrowane danekolumna – kolumna, w której znajdują się zaszyfrowane daneklucz – klucz domyślny tabelirefno – ostatni parametr, identyfikujący wiersz tabeli bazy
j_xml.aspx
Transakcja j_xml.aspx to transakcja pozwalająca na eksport wybranych danych z bazy do pliku XML. Wskazanie danych do eksportu Do wskazania danych, które mają zostać wyeksportowane służy skorowidz XML Kolumny skorowidza AktywneKod – służy do identyfikacji zdefiniowanego zapytania przy wywołaniu transkacjiKolumny – kolumny, podane po przecinku, które mają zostać wyeksportowaneTabela – nazwa tabeli, z której ma nastąpić eksportWarunek – warunek
submenu_jqx.aspx
Submenu zastępujące poprzednią wersję transakcji sub_menu.aspx Transakcja pozwalająca na wyświetlanie dodatkowych pozycji menu uszczegóławiających dalszy wybór kolejnych transakcji. Wykorzystywana jest zwykle gdy z menu głównego wybierana jest pozycja bardziej ogólna np. dokumenty przyjęć, kartoteki kontrahentów itp. Za pomocą transakcji sub_menu.aspx można wyświetlić listy wyboru precyzujące jakiego rodzaju dokumenty chce użytkownik wyświetlić, albo jakiego rodzaju kartoteki kontrahentów (dostawców,