Za pomocą transakcji editor.aspx użytkownik może wprowadzać dowolnie formatowane za pomocą kodu HTML teksty. Tekst ten można zapisywać w bazie danych SQL w dowolnie wskazanej tabeli i kolumnie. Można jednak wykorzystać funkcjonalność programu StudioSystem do tego aby wskazane elementy formularza zostały zapisane w bazie jako wyodrębniona informacja i zapisana w tabeli DPCEC. Zapis wyodrębnionych informacji pozwala na dalszą analizę i raportowanie tak uporządkowanych danych.
W celu skorzystania z metody pobierania wybranych informacji i zapisaniu ich w bazie w usystematyzowany sposób z formularza należy skorzystać z wcześniej przygotowanego szablonu. Zaprojektowanie szablonu musi być wykonane przez projektanta, z kompetencjami administratora lub wdrożeniowca, ze względu na konieczność rozumienia działania skorowidzy i zapisu danych w bazie SQL. Gotowy formularz wypełnia użytkownik, nie wymaga się od niego wiedzy jak przygotować szablon.
Skrowidz CEDT
Rozpoczęcie projektowania danych na formularzu, które chcemy odczytać z treści i zapisać w bazie zaczynamy od ustawienia skorowidza CEDT, w którym zdefiniujemy kody jakie będziemy używać. Nie jest to co prawda wymagane do prawidłowego działania, ale zapisując kody i opisując do czego służą zapewniamy możliwość weryfikacji czy łatwego późniejszego prezentowania wyników np. za pomocą transakcji j_cecha.aspx. Przykładowo wymyśliłem sobie 5 kodów EDICEC01 do EDICEC05 i opisałem do czego chcę ich używać.

Szablon dokumentu
Po zdefiniowaniu kodów i opisaniu do czego będą służyły przechodzimy do projektowania szablonu dokumentu, którego wypełnienie będzie powiązane z zapisem danych.
Przykładowo skorzystam z szablonu, w którym ustawiono tabelę:

UWAGA: dane które mają być odczytane z szablonu (odszukane) i zapisane w bazie muszą być umieszczone w tabeli.
Zadaniem pracownika, jest zebranie informacji i wypełnienie formularza raportu, istotne dane umieszczone są w tabelce, aby móc precyzyjnie określić jaka informacja gdzie na formularzu się znajduje. Komórka więc tabeli pozwala nam wybranie danych do zapisu w bazie.
OK, ale skąd program ma wiedzieć, która komórka ma być zapisana w bazie i z jakim kodem ?
Aby to ustalić należy przełączyć widok edytora w pokazanie źródła HTML (w naszym ustawieniu edytora jest to pierwszy przycisk po lewej stronie </>).

Komórki tabeli oznaczona są za pomocą znaczników <td>, jeżeli chcemy aby wartość danej komórki była zapisana w bazie należy dodać znacznik id rozpoczynający się od znaków $$ oraz kodu skorowidza CEDT + kodu pozycji skorowidza.
Przykładowo ustalamy
<td class="" id="$CEDTEDICEC01"><br></td>
Oznacza to że dane jakie użytkownik wpisze w komórce tabeli tak oznaczonej zostaną zapisane w bazie danych w tabeli dpcec z identyfikatorem CEDTEDICEC01
UWAGA: ilość znaków kodu to maksymalnie 20.
Użytkownik wypełnia formularz np.

Aby sprawdzić jak dane się zapisały w rejestrze raportów wybieramy polecenie cechy

W efekcie otrzymamy dane pobrane z formularza i zapisane w bazie

Ponieważ wskazane dane są zapisane w tabeli, to może je w standardowy sposób wyświetlać w kolumnach czy dodać do wyszukiwarki. Ponadto tak zapisane dana można raportować za pomocą SQL reporting services (report builder).
Czytaj więcej:
Rewizja zmian danych (audyt)
Platforma StudioSystem oferuje szeroki wachlarz możliwości pomagających firmom w zarządzaniu zmianami danych. Umożliwia firmom śledzenie i analizowanie zmian danych w czasie rzeczywistym oraz podejmowanie działań naprawczych w razie potrzeby. Platforma umożliwia również firmom monitorowanie zmian danych z różnych źródeł i przeglądanie ich na jednym pulpicie nawigacyjnym. Ułatwia to firmom śledzenie zmian danych i podejmowanie świadomych
Konfiguracja _revision audyt formularze h_insert_update j_insert_update rewizja
editor.aspx
Wprowadzanie treści do programów klasy CMS realizowane jest za pomocą mniej lub bardzie zaawansowanego edytora tekstu. W ramach programu StudioSystem dostępna jest transakcja editor.aspx która za pomocą ustawień skorowidza EDIT pozwala na elastyczne wykorzystanie edytora do wprowadzania tekstów (treści) razem z formatowaniem i zapisem w dowolnie wskazanej tabeli i kolumnie. Ponadto transakcja działa w trybie
j_insert_update.aspx automatyczny zapis do innej tabeli
Platforma StudioSystem jest obecnie niezwykle potężnym narzędziem dla firm, oferującym wiele możliwości prowadzenia działalności biznesowej. Pozwala na automatyzację zadań, gromadzenie danych z wielu źródeł oraz możliwość zapisywania danych do innej tabeli.
j_tags.aspx
Zarządzanie TAGami W ramach platformy StudioSystem możemy dowolne zapisy w bazie (obiektów np. kartotek, dokumentów) oznaczać za pomocą tzw tagów. Tag to dowolnie przypisane hasło. Oznaczanie takimi tagami zapisów pozwala później przeszukiwać bazę danych i raportować dowolnie dane poprzez grupowanie i filtrowanie. System zarządzania magazynem Uruchomienie Transakcję uruchamiamy z parametrem kod wskazującym na pozycje ze skorowidza TAG oraz refno
kody_kreskowe.aspx
Skanowanie kodów kreskowych to jedno z narzędzi oferowanych przez StudioSystem. Ta technologia pozwala firmom szybko i dokładnie identyfikować i śledzić produkty, zmniejszając liczbę błędów ludzkich i zwiększając dokładność. Korzystając z kodów kreskowych, firmy mogą szybko i dokładnie śledzić zapasy, a także zamówienia klientów. Może to pomóc firmom zaoszczędzić czas i pieniądze, minimalizując ręczne wprowadzanie danych
Konfiguracja Transakcje SYS aspx EAN report builder transakcja