logo-softwarestudio-2020-600

translator.aspx

Platforma umożliwia również użytkownikom dostosowanie wyświetlania ich danych. Mogą wybrać rozmiar i położenie kolumn w tabeli, a także rozmiar i kolor czcionki używanej do wyświetlania danych. Ułatwia to szybkie identyfikowanie ważnych wzorców i trendów w danych. Ponadto użytkownicy StudioSystem mogą dostosować zachowanie tabeli. Mogą określić sposób sortowania, filtrowania i grupowania danych. Ułatwia to szybkie znalezienie potrzebnych danych bez konieczności ręcznego przeszukiwania całego zestawu danych.

Platforma StudioSystem oferuje użytkownikom potężny i konfigurowalny sposób zarządzania swoimi danymi. Dzięki możliwości konfigurowania kolumn w tabelach użytkownicy mogą przejąć kontrolę nad strukturą, wyświetlaniem i bezpieczeństwem swoich danych, ułatwiając szybką identyfikację i analizę potrzebnych danych.

Transakcja translator.aspx pozwala na dokonywanie zamiany dowolnych fraz na inne frazy. Zastosowanie do poprawiania tekstów, standardowych błędów i pomyłek.

Transakcja działa w oparciu o definicje skorowidza o kodzie prx=LANG za pomocą którego definiujemy metodę działania translatora oraz tabeli _language, w której zapisujemy frazy do przetłumaczenia.

Uwaga: standardowo tabela _language zawiera tłumaczenia na języki obce, dlatego definiując unikalny kod należy pomijać kody języków np. PL-pl

Parametry

kod

Uruchamiając transakcje należy podać wymagany parametr kod. Parametr ten oznacza wartość pola ze skorowidza zapisaną w kolumnie KOD1, czyli nazwę tabeli bazy SQL do której się odwołuje. Wartość może być powtarzana wielokrotnie, jeżeli chcemy za jednym przebiegiem mieć aktualizację danych w wielu kolumnach tej samej tabeli.

refno

Opcjonalny parametr refno pozwala przekazać informację jaka może być podstawiona w warunku filtrowania jaki definiujemy w skorowidzu. Przykładowo chcemy ograniczyć listę pozycji ankiety wg numeru referencyjnego danej ankiety dla której ma być wykonywana zmiana za pomocą translatora. W skorowidzu LANG w kolumnie IKONA podajemy stały warunek filtrowania, w miejscy w którym a być użyta wartość parametru refno należy wpisać @REFNO, np

login=’SS3\adasie3078′ AND tytul=’@REFNO’

lub

typdok=’ANK’ AND refno=@REFNO

W efekcie lista pozycji jaka będzie aktualizowana zostanie ograniczona do pozycji spełniających podany warunek.

System awizacji

Skorowidz LANG

W skorowidzu definiujemy jakie tabele i kolumny oraz w jaki sposób mają być modyfikowane.

  • PRX – zawsze wartość LANG
  • PRX0 – kod filtrowania list fraz z tabeli _language – relacja do kolumny _language.PRX
  • KOD 0 unikalny kod opisujący daną pozycje skorowidza, np. tabela_nazwa kolumny
  • KOD1 – nazwa tabeli oraz parametr jaki będzie przekazywany jako kod
  • OPIS – nazwa kolumny jaka ma być modyfikowana
  • OPISENG – nazwa connectionstring – połączenie do bazy, domyślnie dostęp do bazy root – softwarestudioConnectionString
  • IKONA – wartość stałego warunku filtrowania pozycji do aktualizacji, patrze też opis parametr refno
  • SCIEZKA – opis kolumny, która podlega zamianie fraz. Opis ten zostanie wyświetlony w podsumowaniu po zamianie w kolumnie: Kolumna, której dotyczy zamiana

Działanie

Po uruchomieniu transakcja wyświetla okno z pytaniem o potwierdzenie, czy chcemy wykonać aktualizację bazy.

UWAGA: zmiana fraz jest operacją nieodwracalną, zalecamy przed uruchomieniem wykonać kopię bazy i dokładnie sprawdzić ustawienia skorowidza LANG.

Po potwierdzeniu zgody na uruchomienie translatora program dokonuje zapisu zgodnie z definicją skorowidza, dla każdej zapisanej translacji zapisywana jest informacja w tabeli _historia, z informacją KTO, KIEDY i jakiej dokonał zamiany za pomocą translatora.

translator-end

Przykład

Uruchamiamy transakcję: role_sys/translator.aspx?kod=_dziennik

translator

gdzie mamy zdefiniowany skorowidz:

  • PRX0 – PP
  • KOD – dziennik_uwagi
  • KOD1 – _dziennik
  • OPISENG – softwarestudioConnectionString
  • IKONA – login=’SS3\adasie3078′ AND tytul=’@REFNO’

oraz w tabeli _language mam zdefiniowane frazy jakie mają być użyte do zamiany i oznaczone kodem PP w kolumnie prx.

Czytaj więcej:

  • j_grid.aspx – dopisanie, edycja widoku

    Platforma StudioSystem oferuje użytkownikom niespotykany dotąd poziom kontroli i możliwości dostosowywania w zakresie tworzenia danych i zarządzania nimi. Jedną z najważniejszych funkcji platformy jest możliwość konfigurowania kolumn w tabeli. Ta funkcja umożliwia użytkownikom dostosowanie struktury i formatu danych, ułatwiając zarządzanie i analizę.

    Konfiguracja Transakcje SYS

  • j_grid.aspx – parametry

    Uruchamiając transakcję j_grid przekazać musimy parametr obowiązkowy wskazujący kod jaki ma być wykorzystany do zbudowania widoku tabeli danych (zestawienia) Parametry obowiązkowe refno parametr przekazuje nazwę wskazującą kod ustawień widoku jaki ma zostać zbudowany. widok parametr przekazuje nazwę wskazującą kod ustawień widoku jaki ma zostać zbudowanym jest altrnatywą dla parametry refno. kodtransakcji parametr przekazuje nazwę wskazującą kod ustawień widoku jaki ma zostać zbudowanym

    Transakcje SYS

  • j_insert_update.aspx automatyczny zapis do innej tabeli

    Platforma StudioSystem jest obecnie niezwykle potężnym narzędziem dla firm, oferującym wiele możliwości prowadzenia działalności biznesowej. Pozwala na automatyzację zadań, gromadzenie danych z wielu źródeł oraz możliwość zapisywania danych do innej tabeli.

    Konfiguracja Transakcje SYS

  • j_uwagi.aspx

    Transakcja przeznaczona jest do wyświetlania, zapisywania i edycji notatek (uwag) do danych dowolnej tabeli platformy StudioSystem (kartotek czy dokumentów), zastępuje poprzednią metodę x_uwagi.aspx. Rozwiązanie oparte jest o JQuery i obsługuje dopisywanie i edycję za pomocą dodatkowego okienka, przez co edycja dla użytkownika została ułatwiona. Transakcja j_uwagi.aspx najczęściej udostępniana jest jako polecenie listy rozwijanej hamburger menu. Może być

    Transakcje SYS

  • x_delete.aspx

    Usuwanie danych z bazych jest możliwe za pomocą transakcji x_delete.aspx. Menu ParametrykodrefnoSkorowidz LANGDziałaniePrzykład Transakcja x_delete.aspx pozwala usuwać trwale dane z bazy lub zmieniać oznaczenie ACH. Transakcja wymaga podania parametrów: tabela – nazwa tabeli z której dane mają być usunięte lub zmieniony status ACHkolumna – nazwa kolumny w tabeli według której następuje odszukanie wiersza, jest to zwykle identyfikator kolumna refno, nridXXX.refno – przekazanie

    Transakcje SYS